Mgr. Vojník, zberateľ trofejí

Spomienka na medzinárodné výstavy EXOTA ´87 a EXOTA ´89

 

Mgr. Michal Vojník opäť ohuruje čitateľov, návštevníkov svojej web stránky objavom, že medaile ktoré „šampión“ predvádzal pred televíznom kamerou dňa 3. 11. 2011 ako zlatá a strieborná za účasť na výstave EXOTA, sú podľa novej verzii alchymistu Mgr. Vojníka (od 8. 2. 2012) „bronzová a strieborná medaila z roku 1987“! Chýba podstatná informácia. Za aké farebné kanáriky bola „bronzová a strieborná medaila EXOTA 1987“ udelená šampiónovi Mgr. Michalovi Vojníkovi?

Československá medzinárodná výstava vtáctva EXOTA Olomouc 8. – 11. 10. 1987 má zoznam ocenených slovenských vystavovateľov súťažiacich v kategórii farebné kanáriky. Zdroj - PRUVODCE VÝSTAVOU EXOTA ´87 (Katalóg) - ČSCH EXOTA ´87 OLOMOUC - BODOVACÍ TABULKY

 

Czingel Ondrej I. miesto - Zlatá medaila za Červený lipochrom B, kolekcia v štyroch klietkach č. 593 -596

Czingel Ondrej, III. miesto - Bronzová medaila za Červený lipochrom A, jednotlivec v klietke č. 721

Klučka Jozef, III. miesto - Bronzová medaila za Červený lipochrom A, jednotlivec v klietke č. 759

Szabó Ondrej, III. miesto - Bronzová medaila za Červený lipochrom B, jednotlivec v klietke č. 806

Andrejčík Ján, III. miesto - Bronzová medaila za Červený achát B, jednotlivec v klietke č. 995

Bobko Ján, III. miesto - Bronzová medaila za Červená izabela B, kolekcia v štyroch klietkach č. 1090 -1093

Kačmarik Ján, III. miesto - Bronzová medaila za Červená izabela A, jednotlivec v klietke č. 1085

Kačmarik Ján, III. miesto - Bronzová medaila za Biela izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1314

Kačmarik Ján, III. miesto - Bronzová medaila za Žltá izabela satén A, jednotlivec v klietke č. 1316

Solík Štefan, III. miesto - Bronzová medaila za Žltá izabela, jednotlivec v klietke č. 1116

Pavelka Rastislav, III. miesto - Bronzová medaila za Slonovinovo žlto čierny opál v klietke č. 1223

Zoznam ocenených vystavovateľov súťažiacich v kategórii farebné kanáriky a krížence na Jubilejnej 10. medzinárodnej výstave vtáctva EXOTA Olomouc ´89 v dňoch 12. – 15. 10. 1989. Menoslov je urobený z katalógu PRUVODCE VÝSTAVOU EXOTA ´89 a s poznámok návštevníka výstavy.

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 1 - KOLEKCIE

Grimme Klaus (NSR), Strieborná medaila za Žltý lipochrom, kolekcia v klietkach číslo 1005 – 1008

Přibyl Oskar (CS), Bronzová medaila za Žltý lipochrom, kolekcia v klietkach číslo 1009 – 1012

Wittlieb Friedhelm (NSR), Bronzová medaila Žltý lipochrom C , kolekcia č. 1009 – 1012

Přikryl Bohumír (CS), Strieborná medaila za Žltá slonovina lipochrom, kolekcia č. 1021 - 1024

Cetkovský František (CS), Bronzová medaila za Žltá slonovina lipochrom, kolekcia č. 1025 – 1028

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 2 - KOLEKCIE

Moliš Václav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1037 – 1040

Pazdera Zdeněk (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1041 – 1044

Ing. Šebok Slavomír(CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1045 – 1048

Procházka Antonín (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1053 – 1056

Krčmář Stanislav (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1061 – 1064

Petrila Ondrej (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1069 – 1072

MVDr. Hájek Václav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia 1073 – 1076

Drozda Dušan (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1078 – 1081

Vaculík Lukáš (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1081 – 1084

Riedel Verner (NDR?), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1089 – 1092

Czingel Jozef (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1101 – 1104

Jarabovič Miroslav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1105 – 1108

Bartoň Josef (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1109 – 1112

Klučka Jozef (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1121 – 1124

Petrila Ondrej (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1129 – 1132

Dostál Jaroslav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1133 – 1136

Krčmář Stanislav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1137 – 1140

Drozda Dušan (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1141 – 1144

Kolek Miroslav (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1153 – 1156

Procházka Antonín (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1157 – 1160

Kašpar Jaroslav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1161 – 1164

Riedel Verner (?), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1181 – 1184

Štefan Pavel (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1189 – 1192

Czingel Ondrej (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1197 – 1200

Vaculík Miroslav (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1201 – 1204

Buček Ján (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1205 – 1208

Jarabovič Miroslav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1209 – 1212

Jarabovič Miroslav (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1213 – 1216

Espelga Bernard (NSR), ), Zlatá medaila za Červený lipochrom, kolekcia č. 1237 – 1240

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 14 – KOLEKCIE

Jung Július (CS), Bronzová medaila za Červeno čiernu kolekciu, klietky č. 1249 – 1252

Lyska Edward (PL), Zlatá medaila za Červeno čiernu kolekciu, klietky č. 1261 – 1264

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 22 - KOLEKCIE

Michálek Svatopluk (CS), Strieborná medaila za Červený achát, kolekcia č. 1277 – 1280

Jureček Rudolf (CS), Bronzová medaila za Červený achát, kolekcia č. 1281 – 1284

Mazurek Zygmund (PL), Bronzová medaila za Červený achát, kolekcia č. 1289 – 1292

Lyska Edward (PL), Bronzová medaila za (Červený?) achát, kolekcia č. 1293 – 1296

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 29 – KOLEKCIE

Hülstrunk Jürgen (NSR), Strieborná medaila za Bielo hnedú kolekciu č. 1318 – 1320

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 37 a D 38 – KOLEKCIE

Reinhard Ludwig (NSR), Bronzová medaila za Žltá izabela, kolekcia č. 1321 – 1324

Reinhard Ludwig (NSR), Bronzová medaila za Žltá izabela, kolekcia č. 1325 – 1328

Sitta Jiři (CS), Strieborná medaila za Červená izabela, kolekcia č. 1333 – 1336

Andrýsek Alois (CS), Zlatá medaila za Červená izabela, kolekcia č. 1345 – 1348

Kovalčík Otakar (CS), Strieborná medaila za Červená izabela, kolekcia č. 1353 – 1356

MVDr. Blahuta Štefan (CS), Strieborná medaila za Červená izabela, kolekcia č. 1357 – 1360

MVDr. Blahuta Štefan (CS), Strieborná medaila za Červená izabela, kolekcia č. 1361 – 1364

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 45 - 49 – KOLEKCIE

MVDr. Blahuta Štefan (CS), Bronzová medaila za Červená izabela satén, kolekcia č. 1377 – 1380

Bobko Ján (CS), Bronzová medaila za Červená izabela satén, kolekcia č. 1381 – 1384

Toman Miroslav (CS), Bronzová medaila za Červená izabela satén C, kolekcia č. 1385 – 1388

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 7 – JEDNOTLIVCI

Černý Miroslav (CS), Strieborná medaila za Žltý lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1407

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 8 A D 9 – JEDNOTLIVCI

Klučka Jozef (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1431

Klučka Jozef (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1432

Klučka Jozef (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1433

Krátký Zdeněk (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1452

Vakula Ladislav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1453

Kákoš Stanislav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1456

Lemberg Günter (SR), Zlatá medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1458

Antal Jaroslav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1465

Kašpar Jaroslav (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1469

Vraník Arnost (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1470

Petrila Ondrej (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1471

Drozda Dušan (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1478

Ing. Šebok Slavomír (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1479

Bartek Jaroslav (CS), Zlatá medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1432

Brázdil František (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1523

Kašpar Jaroslav (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1526

Petrila Ondrej (CS), Strieborná medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1528

Domas Václav (CS), Bronzová medaila za Červený lipochrom, jednotlivec v klietke č. 1537

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 10 – D 12 – JEDNOTLIVCI

(V tejto výstavnej triede biely dom., reces., lipochrom, INO jednotlivci, chýbajú poznámky z bodovania)

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 17, D 18 a D 19 – JEDNOTLIVCI

Chatys Zigmund (PL), Bronzová medaila za Červeno čierny jednotlivec v klietke č. 1621

Chatys Zigmund (PL), Bronzová medaila za Červeno čierny jednotlivec v klietke č. 1622

Janoszowski Broniuslav (PL), Strieborná medaila za Červeno čierny jednotlivec v klietke č. 1632

Tichý Jiří (CS), Bronzová medaila za Červeno čierny jednotlivec v klietke č. 1634

Caron Maria (NSR), Zlatá medaila za Bieločierny dominantný jednotlivec v klietke č. 1638

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 25, D 26 a D 28 – JEDNOTLIVCI

Gil Jindřich (CS), Bronzová medaila za Žltý achát, jednotlivec v klietke č. 1642

Schnell Bruno (NSR), Bronzová medaila za Žltý achát, jednotlivec v klietke č. 1645

Jung Július (CS), Bronzová medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1654

Hájek Václav (CS), Zlatá medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1656

Hájek Václav (CS), Zlatá medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1657

Hájek Václav (CS), Strieborná medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1658

Havránek Zdeněk (CS), Strieborná medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1663

Havránek Zdeněk (CS), Bronzová medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1664

Mazurek Zygmund (PL), Zlatá medaila za Červený achát, jednotlivec v klietke č. 1674

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 33 - D 36 – JEDNOTLIVCI

Drahovzal Stanislav (CS), Bronzová medaila za Žlto hnedý jednotlivec v klietke č. 1678

Drahovzal Stanislav (CS), Strieborná medaila za Žlto hnedý jednotlivec v klietke č. 1680

Sedláček Rudolf (CS), Zlatá medaila za Žlto hnedý jednotlivec v klietke č. 1681

Sedláček Rudolf (CS), Zlatá medaila za Žlto hnedý jednotlivec v klietke č. 1682

Pitař Karel (CS), Bronzová medaila za Žlto hnedý jednotlivec v klietke č. 1686

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 41 - D 43 – JEDNOTLIVCI

(Vo tejto výstavnej triede klasické izabely jednotlivci chýbajú poznámky z bodovania)

VÝSTAVNÁ TRIEDA D 50 - D 54 – JEDNOTLIVCI

Moravec Oldřich (CS), Strieborná medaila za Žltá izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1778

Trubač Miloš (CS), Strieborná medaila za Žltá izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1779

Trubač Miloš (CS), Strieborná medaila za Žltá izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1780

Sedláček Rudolf (CS), Strieborná medaila za Žltá izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1786

Sitta Jiří (CS), Bronzová medaila za Červená izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1800

Trubač Miloš (CS), Strieborná medaila za Bielo hnedý dom., jednotlivec v klietke č. 1805

Caron Ferdinand (NSR), Strieborná medaila za Biela reces. izabelu satén, jednotlivec č. 1814

Kovalčík Otakar (CS), Zlatá medaila za Ružovo hnedý satén, jednotlivec v klietke č. 1816

Svoboda Karel (CS), Strieborná medaila za Ružová izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1818

Toman Miroslav (CS), Zlatá medaila za Červená izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1820

Toman Miroslav (CS), Strieborná medaila za Červená izabela satén, jednotlivec v klietke č. 1821

Espelage Bernard (NSR), Strieborná medaila za Červený achát C, jednotlivec v klietke č. 1825

Espelage Bernard (NSR), Strieborná medaila za Červený achát C, jednotlivec v klietke č. 1826

Kovalčík Otakar (CS), Bronzová medaila za Červený achát pastel C, jednotlivec v klietke č. 1829

Papp Károly (MĽR), Bronzová medaila za (v katalógu neuvedená farba), kolekcia v k. č. 1855 - 1858

Papp Károly (MĽR), Bronzová medaila za (v katalógu neuvedená farba), kolekcia v k. č. 1859 - 1862

Papp Károly (MĽR), Bronzová medaila za Bieločierny jednotlivec v klietke číslo 1863 (v katalógu neuvedená farba)

Papp Károly (MĽR), Bronzová medaila za Žltočierny jednotlivec v klietke číslo 1867 (v katalógu neuvedená farba)

Zawadski Gabriel (PL), Zlatá medaila za Červeno čiernu kolekciu v klietkach č. 1871 - 1874

Zawadski Gabriel (PL), Zlatá medaila za Červený B (lipochrom?), jednotlivec v klietke č. 1879

Zawadski Gabriel (PL), Zlatá medaila za Červený B (lipochrom?), jednotlivec v klietke č. 1880

VÝSTAVNÁ TRIEDA H 9 – Krížence JEDNOTLIVCI (euro fauna x kanárik)

Masařík František (CS), Strieborná medaila za Čížik lesný x kanárik, jednotlivec v klietke č. 3492

VÝSTAVNÁ TRIEDA H 4 – Krížence JEDNOTLIVCI (kanárik x euro fauna)

Pavelka Rastislav (CS), Strieborná medaila za Kanárik x stehlík šedohlavý, jednotlivec v k. č. 3505

Tichý Jiří (CS), Zlatá medaila za Kanárik x stehlík pestrý, jednotlivec v klietke č. 3506

Tichý Jiří (CS), Strieborná medaila za Kanárik x stehlík pestrý, jednotlivec v klietke č. 3507

Hamza Jaroslav (CS), Bronzová medaila za Kanárik x čečetka zimná, jednotlivec v k. č. 3508

Tichý Jiří (CS), Zlatá medaila za Kanárik x kanárik záhradný, jednotlivec v klietke č. 3509

Tichý Jiří (CS), Zlatá medaila za Kanárik x kanárik záhradný, jednotlivec v klietke č. 3510

VÝSTAVNÁ TRIEDA H 10 – Medzidruhové krížence (euro fauna x euro fauna)

Masařík František (CS), Strieborná medaila za Stehlík pestrý x hýľ obyčajný, v klietke č. 3513

Koľko z týchto víťazných trofejí vlastní vášnivý zberateľ medaily Mgr. Michal Vojník z Michaloviec? To vie najlepšie majiteľ zbierky. Pamätníci týchto veľkých výstav vtáctva vedia, že žiadny vystavovateľ menom Michal Vojník nebol v medailovej pozícii na výstave EXOTA Olomouc 1987. Žiadny Michal Vojník v roku 1989 nevystavoval na 10. Jubilejnej medzinárodnej výstave vtáctva EXOTA ´89!

Zberateľ vlastní rôzne cudzie dokumenty, ocenenia, pamätné predmety, ktoré pochádzajú z viac krát opakovanej krádeže v depozite Klubu chovateľov farebných kanárikov v Michalovciach na ulici Svetozára Hurbana Vajanského. Udialo sa to po smrti Ing. Karola Pavelku, prvého predsedu Klubu chovateľov farebných kanárikov v Michalovciach. Ľudský, podlý hyenizmus!

Odstupom času tieto dokumenty klubu a cudzie ocenenia iných chovateľov, predvádza dotyčný karierista na svojej web stránke, ako svoje osobné úspechy. Dňa 19. 2. 2012 na chovateľskej burze v Kapušanoch pri Prešove,  časť z pamätných predmetov pochádzajúcich z krádeži v roku 1995, dotyčný aktivista Mgr. M. Vojník, ponúkal návštevníkom burzy s zdôvodnením, je to majetok klubu.

Vojník, trójsky kôň KLUBU CHOVATEĽOV FAREBNÝCH KANÁRIKOV V MICHALOVCIACH pred novembrom 1989. Prezident a likvidátor už neexistujúceho Občianskeho združenia odbor VTÁKY s pohostinskou činnosťou IČO 35545950 s názvom; Slovenský národný chovateľský spolok farebných, postavových kanárikov a krížencov (2002 - 2008), je v súčasnosti samozvaný splnomocnenec, ako distribútor predmetov pochádzajúcich z krádeži z depozitu KLUBU CHOVATEĽOV FAREBNÝCH KANÁRIKOV V MICHALOVCIACH.

 

Foto z členskej schôdzi Klubu chovateľov farebných kanárikov so sídlom v Michalovciach. Zľava Michal Vojník v rovnošate, Jozef Dobrocký tajomník KLUBU, Ing. Karol Pavelka predseda KLUBU, Michal Maškulka a Pavol Forisch za ÚV SZD v Bratislave. Z časti vidieť ešte pravú ruku Štefana Čonku. Foto záber urobil Rasťo Pavelka s fotografickým aparátom Pavla Forischa - fotografa, kameramana socialistickej dokumentaristiky (propagandy).

Napriek týmto nechutnostiam, neustálemu deformovaniu skromných dejín chovateľov vtáctva na Slovenku Mgr. Michalom Vojníkom je chváli hodné, že chovateľ má rád svoje zvieratka a ako dôchodca sa venuje svojej záľube. Po nútenom odchode Vojníka z kolektívu ZO SZCH v Michalovciach, prišiel dotyčný za člena do nového kolektívu do Košíc. Tu „aktivity Mgr. Michala Vojníka“ všetci dostatočne dobre nepoznáme, až na rodáka z Michaloviec Rasťa Pavelku, člena ZO SZCH Košice I. a Združenia chovateľov Košice I., ktorý zaspomínal na nezabudnuteľné ročníky výstav EXOTA Olomouc.