73. Medzinárodná ornitologická výstava v Reggio Emilia

73. Medzinárodná ornitologická výstava v Reggio Emilia je najväčšou výstavou vtáctva s burzou vtáctva.

Mesto Reggio Emilia leží v strede historických regiónov severného Talianska, ktorého hlavným mestom je Bologna, známa s najstaršou univerzitou v západnom svete. Celý taliansky región Emilia – Romana považuje sa za najbohatší región. Populárna výstava a burza vtáctva koná sa pravidelne každý rok na výstavisku REGGIO EMILIA FIERE. http://www.reggioemiliafiere.it/ Na 72. Medzinárodnej ornitologickej výstave v roku 2011 oficiálne prihlásených bolo 22.000 vtákov. Organizátor www.sor.re.it

Vtáctvo sa doručuje na výstavu niekoľko dní v predstihu kvôli posudzovaniu. Burza sa obsadzuje živým tovarom taktiež jeden deň dopredu, pred samotným otvorením burzy a výstavy pre verejnosť, počas dvoch víkendových dní. 

 

Úvodná hala je s rôznymi zvieratami, ako sú hlodavce, plazy, holuby, hydina... Takto sa vstupuje na špeciálnu burzu vtáctva, ktorá je v ďalších v dvoch veľkých na seba nadväzujúcich halách. Tu sú rozmiestnení predajcovia so svojimi klietkami na vopred určených, rezervovaných miestach. Zorientovať sa v týchto veľkých burzových priestoroch je ťažké. Dáv stále sa pohybujúcich návštevníkov vás ľahko pomýli, ak chcete sa vrátiť naspäť ešte raz k predajcovi z predchádzajúcej haly.

Súťažná výstava vtáctva je vo štvrtej priestrannej hale, kde hostia vstupujú bez prenosiek. V tejto hale, bez akejkoľvek tlačenice medzi regálmi s obodovanými vtákmi pre odborníkov čaká pohoda. Mimoriadna možnosť pre porovnávanie farieb, kresieb a tvarov rôznych plemien najpopulárnejšieho domestikovaného a spievajúceho vtáctva. Prehliadku v tejto veľkej hale sa odporúča uskutočniť počas denného svetla. Vo večerných hodinách tu býva osvetlenie zapnuté na 50% z kapacity svietidiel, ktorými je vybavená táto obrovská hala.

 

Na výstavisko Reggio Emilia Fiere sa dostanete autom veľmi ľahko, je pri diaľnici A1 na ťahu Bologna – Miláno. Žiadny problém, avšak zorientovať sa v historickom meste Reggio Emilia cez víkend pomocou navigácii GPS je neaktuálne. Rušičky signálu pracujú naplno. Týka sa to i víkendu 24. – 25. 11. 2012 počas 73. Výstavy a burzy vtáctva.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GuTqbY2qCwg